پایگاه سایبری استان خوزستان

قرارگاه جنگ نرم استان خوزستان

پایگاه سایبری استان خوزستان

قرارگاه جنگ نرم استان خوزستان

پایگاه سایبری استان خوزستان

کانال رسمی سروش پایگاه سایبری استان خوزستان

جهت بیان هرگونه سوال و یا دیدگاه می توانید از کاربری تلگرام زیر استفاده نمایید
Telegram: @saiber89


وبلاگی در جهت فعالیت در عرصه جنگ نرم، این وبلاگ یکی از صدها وبلاگ در عرصه سایبری و استان خوزستان است.
-------------------------
ﺁﻥ ﺷﺐ ﮐﻪ ﻋﻠﯽ ﺧﺸﺖ ﻟﺤﺪ ﺭﺍ ﻣﯽ ﭼﯿﺪ
ﺩﺳﺘﺶ ﺑﻪ ﮐﻔﻦ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺩﻟﺶ ﻣﯽ ﻟﺮﺯﯾﺪ
ﺍﯾﻦ ﺻﺤﻨﻪ ﯼ ﺁﺧﺮﺵ ﺗﻤﺎﺷﺎﯾﯽ ﺑﻮﺩ
ﺯﺍﻧﻮ ﺯﺩ ﻭ ﺧﺎﮎ ﻫﻤﺴﺮﺵ ﺭﺍ ﺑﻮﺳﯿﺪ ...
* ﺍﻟﺴﻼﻡ ﻋﻠﯿﮏ ﯾﺎ ﺍﯾﺘﻬﺎ ﺍﻟﺼﺪﯾﻘﻪ ﺍﻟﺸﻬﯿﺪﻩ
-------------------------
امام خامنه ای :
ما عرض کردیم افسران جوانِ جنگ نرم.
اعتقاد من این است - این هیچ تعارف نیست - که در این میدان،
شماها افسرید؛ سرباز صفر نیستید. شما جوانید، میدان مبارزه‌ی شما هم میدان جنگ نرم است. امروز خوشبختانه جنگ نظامی نداریم؛ اگر یک وقتی جنگ نظامی هم پیش بیاید، باز پیشقراولهایش جوانهایند.
-------------------------
این گردبادهای به غیرت درآمده
تسلیم رهبرند که طوفان نمیکنند...
-------------------------
|| دل من گم شد، اگر پیدا شد
بسپارید امانات رضا...
و اگر از تپش افتاد دلم
ببریدش به ملاقات رضا ... ||

-------------------------
کاش میشد
میان خاک های نرم تو
جسم بیجانم ولی تنها شود
این پلاک بی نشان گردنم
درمیان صحن، پاک تو پیدا شود
کاش میشد تا دل از دست زمانه بکشم
هرچه بودم را فدایت، نوکری رسوا شوم.

کلمات کلیدی

پایگاه سایبری استان خوزستان

استان خوزستان

پایگاه اهواز

قرارگاه جنگ نرم

سایبری

جنگ نرم استان خوزستان

دانلود

مقر سایبری

قرارگاه جنگ نرم اهواز

پایگاه

قرارگاه سایبری

مقام معظم رهبری

اطلاع رسانی

جنگ نرم اهواز

دانلود فیلم

پدافند غیر عامل

ویژه رمضان

سخنان مقام معظم رهبری

امام خامنه ای

لینک مستقیم

بسیج خوزستان

2013

امام رضا (ع)

سوریه

اهواز

انواع جنگ نرم

جنگ نرم

download

افسران سایبری استان خوزستان

امام علی نقی

پاسا ایران اهواز تهران خوزستان عرب لر بختیاری ترک کرد بلوچ خبرگزاری اطلاع رسانی تلگرام کانال خبری آموزش ساخت تهیه شهدای مدافع حرم تیم پایگاه سایبری قرارگاه جنگ نرم داستان ورژن بروز اینترنت ملی ماهواره شنود شنود 24 ساعته هک فرکانس استانی صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران وب سایت وبلاگ بلاگ جنگواره جنگال مشاوره عملیات روانی عملیات سایبری مقاله مقاله شنود خطرات شبکه های مجازی کانال خبری بروز ولایت فقیه رهبری مرگ بر آمریکا لبیک اربعین سال جدید
آخرین نظرات

پاسا | مقاله اینترنت اشیاء

چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۰ ق.ظ

پاسا | مقاله اینترنت اشیاء


http://cdn.ttgtmedia.com/visuals/German/article/internet-of-things-1-fotolia.jpg

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ارادت خدمت یکایک کاربران گرامی و ارجمند

با توجه به شدت گرفتن حوزه رایانه در زندگی روزمره سعی خواهیم کرد تا شمارا با اینترنت اشیا آشنا نماییم.

 

مقدمه

اینترنت اشیا در معنای واقعی و تخصصی تر آن یعنی جان بخشیدن به محیط اطراف

درواقع همانگونه که انسان توانایی احساس محیط اطراف خود را دارد بوسیله اینترنت اشیا میشود کاری کرد که اشیای دورو بر ما نیز خود را و یا اطراف خود را احساس کنند.

در زبان انگلیسی آن را Internet of Things The می نامند و این واژه شاید تحولی بزرگ در حوزه رایانه باشد که بد نیست درخصوص مزایا و معایب آن در ادامه توضیحاتی را خدمت بزرگواران ارائه دهیم.

 


http://www.shabakeh-mag.com/sites/default/files/styles/center/public/images/main/1394/08/1447406113.jpg?itok=cfdVLN8w

اینترنت اشیا

تعریف اینترنت اشیا:


https://d2swji2vj3d5ns.cloudfront.net/wp-content/uploads/2017/06/IOT-2.gif

اینترنت چیزها یا چیزنت و یا به انگلیسی Internet of Things و یا مخفف آن IOT و یا اصطلاح فارسی آن اینترنت اشیا همگی برای نامبردن این کلمه استفاده میشود، بطور کلی به مبحثی از هرچیزی که می تواند شامل وسایل محیط پیرامون ما که به اینترنت متصل شده است و توسط یک برنامه (اپلیکیشن) در تلفن همراه تبلت رایانه شخصی قابل کنترل و مدیریت باشد گفته میشود. به زبان ساده تر ارتباط سنسورها و دستگاه ها با شبکه ای است که از طریق آن می توانند با یکدیگر و یا با کاربرانشان تعامل ایجاد کنند.

انیمیشن 1


https://cdn.redshift.autodesk.com/2016/01/industrial_internet_of_things.gif

انیمیشن 2

http://nwn.blogs.com/.a/6a00d8341bf74053ef01bb089ea5c5970d-pi

مفهوم ساده تر آن این است که فرد میتواند به سادگی ارتباط بین یک گوشی هوشمند و تلویزیون منزل خود برقرار کندو یا به پیچیدگی نظارت بر زیرساخت های شهری و ترافیک میتواند باشد. این ارتباط میتواند از ماشین لباس شویی و یخچال و اجاق گاز با تلویزیون و یا چراغ و پنکه سقفی باشد یا حتی لباس هایمان، این شبکه میتواند بسیاری از دستگاه های اطراف مارا دربر گیرد.


https://cdn.redshift.autodesk.com/2016/03/iiot_sprinkler.gif

اینترنت اشیا اجازه میدهد تا اشیا در سراسر زیر ساخت های شبکه موجود ( در وسعت یک اتاق یک منزل یک منطقه یک شهر یک استان یک کشور و یا ...) از راه دور کنترل شوند و راهکاری برای ادغام مستقیم جهان فیزیکی با جهان مجازی را ایفا می کند که در بهبود بهره وری، دقت و سود اقتصادی علاوه بر کاهش دخالت انسان، منجر میشود.

این تکنولوژی باعث میشود شبکه های هوشمند، نیروگاه مجازی، خانه های هوشمند، حمل و نقل هوشمند و شهرهای هوشمند جایگزین موارد فیزیکی خود شوند. درواقع هرچیزی که در شبکه اینترنت قابل شناسایی باشد و بتوان از طریق سیستم های محاسباتی مورد کنترل قرار گیرند را در یک زیر ساخت جدید اینترنت قرار دهند تا ارتباط بین سیستم های محاسباتی و اشیا به صورت مستقیم و بدون دخالت خارجی انجام شود. کارشناسان تخمین می زنند که اینترنت اشیا در حدود سی میلیارد شی تا سال 2020 فعال شده باشند.

 

تاریخچه مفهوم

اینترنتِ چیزها مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات به شمار می‌آید اما عبارت اینترنت چیزها، برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون مورد استفاده قرار گرفت و جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، از جمله اشیای بی‌جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آن‌ها را سازماندهی و مدیریت کنند. اینترنت در حال حاضر همه مردم را به هم متصل می‌کند ولی با اینترنت چیزها تمام چیزها به هم متصل می‌شوند. البته پیش از آن کوین در کتاب قوانین نوین اقتصادی در عصر شبکه‌ها (۱۹۹۸) موضوع نودهای کوچک هوشمند (مانند سنسور باز و بسته بودن درب) که به شبکه جهانی اینترنت وصل می‌باشند را مطرح نمود.

 

فرض کنیم که درحال بازگشت از سفر هستیم، قبل از ورود به فرودگاه توسط تلفن همراه هوشمندمان یک تاکسی درب خروجی فرودگاه رزرو میکنیم، آدرس خود را بروی نمایشگر تاکسی قرار میدهیم، هزینه خود را برخط (آنلاین) پرداخت میکنیم، در طی مسیر کولر منزل + چراغ ها را روشن میکنیم قهوه جوش را روشن میکنید و تا زمان رسیدن شما آن را زمان میدهید، از سوپرمارکت نزدیک منزل یکسری ملزومات را خریداری میکنیم، یک غذا سفارش میدهیم، به هنگام رسیدن درب منزل را با تلفن خود باز میکنیم، آسانسور متوجه حضور شما در طبقه همکف میشود و برای جابجایی شما پایین می آید، از روی چهره شما متوجه میشود که ساکن کدام طبقه هستید، خودکار شمارا تا آن طبقه بالا میبرد، درب منزل بواسطه شناسایی شما باز میشود، بررسی میکنید که لباس هایی که پوشیده اید آیا نیاز به شستشو دارد و یا خیر، لباس شویی را با تلفن خود روشن میکنید و لباسشویی گزارش لحظه ای خود را به شما میدهد. بدون بلند شدن از جای خود درون یخچال را بررسی میکنید، به تلویزیون دستور روشن شدن را میدهید، شبکه مورد نظر خود را با دستور دادن انتخاب میکنید، هنگامی که لباسشویی بررسی کند لباس های شما کاملا شسته شده است خودکار اقدام به خشک نمودن آن ها می نماید و در انتها به شما خبر میدهید که لباس ها آماده پوشیدن هستند. پیک موتوری اجناس خریداری شده شما + غذای شمارا آورده و درب منزل منتظر شما است، آیفن منزل به شما اطلاع میدهد که فردی درب منزل قرار دارد، شما با ارتباط دوطرفه دستور بازشدن درب منزل و درب واحد را میدهید.

درواقع شما مالک اطراف خود خواهید بود و هر دستوری به اطراف خود بدهید سریعا و بلادرنگ انجام میشود، به تلفن منزل خود دستور میدهید که با شماره مورد نظرتان تماس بگیرد، و پس از ارتباط گیری مکالمه شما توسط تلفن همراهتان صورت خواهد گرفت(انتقال از خطوط کابلی به تلفن همراهتان) و...

در واقع شما در یک فضای شبه سایبری زندگی میکنید و ارتباط شما با محیط فیزیکی خود از طریق محیط سایبری خواهد بود.


https://cdn.redshift.autodesk.com/2016/03/iiot_products.gif

ارتباط اشیا با اشیا

حال فرض کنیم که با خودروی شخصی خود قصد ورود به پارکینگ منزلتان را دارید، به محض اینکه درب منزل متوجه بشود که شما درب منزل هستید درب باز میشود، و درب منزل چراغ های پارکینگ را برای شما روشن میکند، آسانسور را به طرف قبل همکف پایین می آورد؛ آسانسور چهره شمارا شناسایی میکند و چراغ طبقه مورد نظر را روشن میکند و به محض رسیدن به طبقه مورد نظر درب منزلتان را باز میکند.

شب هنگامی که شما درخواب هستید تلفن همراهتان متوجه سردی محیط میشود و درجه کولر را کم میکند، اگر چراغی روشن مانده باشد، آن را خاموش میکند و درصورتی که دمای محیط خیلی پایین آمده باشد کولر را خاموش میکند.

اینترنت اشیا و مسائل امنیتی

هنگام رانندگی با خودرو خود ممکن است خوابتان ببرد، در این هنگام خودرو هوشمندانه متوجه عدم کنترل شما میشود و خودرو را در نزدیک ترین و امن ترین محل ممکن پارک میکند.

درصورت تصادف خودرو سریعا با امداد جاده ای تماس میگیرد و موقعیت شمارا و نحوه تصادف را اطلاع میدهد.

درب گاوصندوق شما بدون اثر انگشت و تن صدای شما باز نخواهد شد.

عینک روی چشم پلیس، هر شخص و یا شماره پلاک ماشینی را بررسی میکند و درصورتی که مشکوک باشد اطلاعات مورد نیازتان را سریعا به پلیس انتقال میدهد و درصورتی که درگیری اتفاق بیافتد سریعا اطلاعات مکانی و دلیل این برخورد به اداره پلیس انتقال داده میشود و درصورت نیاز نیروی پشتیبانی اعزام میشود.

و هزاران هزار مورد دیگر

 

معایب

تا اینجا درخصوص مزایای اینترنت اشیا توضیح دادیم ولی درمورد معایب آن نیز مطالب زیادی قابل ارائه است.

عدم اطمنیان از حضور اینترنت در اطراف ما

یک نوع ترس ذاتی با وجود میلیون ها سنسور و حسگر در اطراف ما

امکان هک و نفوذ در سیستم های مدیریتی اینترنت اشیا

فاش شدن براحتی اطلاعات ما

و...

 

قابل ذکر است تاحدودی اینترنت اشیا درجهان امروزی فعالیت خود را آغاز نموده است و در سالیان پیش رو شاهد پیشرفت بیشتری در این خصوص خواهیم بود، امروزه تلویزیون های هوشمندی متاسفانه وارد منازلمان شده است که قابلیت اینترنت اشیا را دارد که با سیستم عامل اندروید خود امکان هرگونه سو استفاده های ذاتی را میسر میکند، زیرا این نوع تلویزیون ها با داشتن محیطی هوشمند و دوربین و سنسورهایی قرار گرفته بروی خود توانایی به خطر انداختن زندگی مان رادارا است.

 

یَعْلَمُ ما فِی السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ یَعْلَمُ ما تُسِرُّونَ وَ ما تُعْلِنُونَ وَ اللَّهُ عَلیمٌ بِذاتِ الصُّدُورِ

آنچه را که در آسمان ها و زمین است می داند و آنچه را پنهان می کنید و آشکار می سازید می داند ، و خدا به آنچه در سینه های شماست ( از افکار و اندیشه های مغزی و حالات و صفات روحی ) داناست. (سوره تغابن آیه 4)

با تشکر

پایگاه سایبری استان خوزستان

مهرماه 1396

پایان مطلب.انتشار این مطالب
انتشار این مطلب در وب سایت افسران

انتشار این مطلب در واتسپ

انتشار این مطلب در تلگرامמוות לישראל Death to Britain Mors ad America مرگ بر آمریکا لبیک یا امام خامنه ای پایگاه سایبری استان خوزستان مرگ بر ضد ولایت فقیه جمهوری اسلامی ایران پاسا پایگاه سایبری استان خوزستان دانلود مقاله جنگ نرم پایگاه سایبری سایبری ایران اهواز خوزستان دانلود بروز خبر کانال کانال تلگرام خطرات استان جنگ نرم عملیات روانی cyberi89 #pasa telegram iran news iran cyber war militry cyberi of khouzestan عرب فارس لر کرد بختیاری آذری آموزش learn وب سایت وبلاگ سایبری جنگ نرم مشاوره تولید محتوا صدا و سیما شبکه استانی فرکانس موبایل هک شنود ماهواره اینترنت ملی nhkg,n Hl,ca xvhpd website ,f shdj [k' kvl nhkg,n kvl htchv fv,cvshkd بروز رسانی نرم افزار جدید ورژن جدید خبرگزاری پلیس فتا
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۷/۱۹
بگذار گمنام بماند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی